Aralık 7, 2023

En İyi Fön Makinesi Markaları

En İyi Fön Makineleri Hangisi ya da Hangileridir

En iyi fön makineleri elbette ki profesyonel kullanım sebebiyle üretilmiş olan fön makineleridir. Fakat profesyonel fön makinesi markaları konusunda sıradan fikir sahibi kullanıcılar çok bilgili değiller.
Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek isterseniz ve hızlı saç kurutma işlemi için kullanım sağlayan en iyi fön makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunun cevabını detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Profesyonel Fön Makinesi Önerileri

Fön makinesi seçerken rehber olabilecek bilgiler vermeye başlamadan önce zamanı kısıtlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu hazırladığımız listede memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi fön makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için hiç pişman olmadan alacakları ürünleri sıralayacağız.

En İyi 3 Fön Makinesi

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Nerede Satılır?

Profesyonel fön makineleri her türden malın satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Profesyonel Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

En İyi Fön Makinesi Markaları

Eğer amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Fön Makineleri Kaç Watt Olmalı?

Piyasadaki en iyi fön makinelerini elbette kuaförler kullanırlar. Piyasada satılan en güçlü fön makinesi 2700 watt motor gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Pek çok makine üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi sayılar kullanıcıları yanılgıya düşürmek amacıyla yazılmaktadır. Bu ürünler cihaz üzerindeki model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin gözlerini boyamaya çalışırlar.
Kuaför fön makineleri kuaför toptancılarında satışı olan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Amatör saç kurutucularda makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak adına kendilerini devre dışı bırakırlar. Kuaför fön makinelerindeki durum ise saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini hiç göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri seçerler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför kullanım tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığından ve sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden yarı edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını  bu yüzden dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yaptığı yorumların aslında çok doğru olmadığını anlayabiliriz.
Bu sebepledir ki yazımızda size sektörde önde gelen markalara da yer verip model önerilerinde  bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın