Kasım 29, 2023

Güneş lekesi nasıl geçer karbonat maskesini deneyin!

Güneş lekesi nasıl geçer karbonat maskesini deneyin!

Güneş lekesi nasıl geçer karbonat maskesini deneyin!

Genellikle yaz aylarında açık tenli kişilerin  güneşe maruz kalması sonrasında ortaya çıkan güneş lekeleri özellikle kadınlar için tam bir kabustur. Cildin yaşlı ve bakımsız görünmesine neden olan bu lekelerden kurtulmak isteyenler buraya! Zararlı güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan ciltlerde görülen güneş lekelerini geçiren maske tariflerinin neler olduğunu sizler için araştırdık. Evde uygulayacağınız bu maske tarifleri ile sizde kısa sürede bu lekelerden kurtulabileceksiniz. Peki güneş lekeleri nasıl geçer? Güneş lekelerini geçiren maske tarifleri neler? İşte yapmanız gerekenler! 

MAYDANOZ MASKESİ TARİFİ

Yarım maydanozu blendırda ezin, 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 dilim limon ekleyin. Cildinize masaj yaparak uygulayın. 45 dakika beklettikten sonra suyla temizleyin. 3 günde 1 defa bu maskeyi cildinize uygulayın. Limonun içeriğindeki asitten dolayı bu maske lekelerinizi geçirmede yardımcı olacaktır.

KARBONATLI MASKE TARİFİ

1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı karbonat ilave ederek karıştırınız ve bu karışımı lekelerin üzerine uygulayınız.10 dakika bekletip bol su ile durulayınız. Bu karışım haftada 1 defa uygulayabilirsiniz. Karbonatın beyazlaştırma etkisi lekelerinizin açılmasına yardımcı olacaktır.

SİRKE VE SOĞAN KARIŞIMI

Orta boylarda 1 adet soğanı rendeleyerek suyunu çıkarın ardından yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin. Pamuk yardımı ile bu karışımı cildinizdeki lekelere uygulayıp yarım saat bekletin.

Kaynak: yineblog.com

Bir cevap yazın