Kasım 29, 2023

Mat ruju temizlemek için en kolay 5 yöntem!

Mat ruju temizlemek için en kolay 5 yöntem!

Mat ruju temizlemek için en kolay 5 yöntem!

Malum biz kadınlar kozmetiğin renkli dünyasına ne kadar düşkün olduğumuz ortada! Yeni çıkan makyaj malzemelerinden tutun temizleme işlemlerine kadar yakından ilgiyle takip ediyoruz. Mesela buna örnek verecek olursak bir çok ünlü isminde kendi adı ile oldukça popüler olan mat rujları piyasaya sürmüş durumda! mat rujlar dudakları olduğundan daha dolgun ve kalıcı olması özelliği ile biliniyor. Yaz kış fark etmeden severek kullandığımız mat rujun karanlık yüzü ise dudaktan kolay çıkmaması. Elmaelma.com olarak severek kullandığımız mat ruju dudaktan kolay bir şekilde temizlemenin en kolay 5 yöntemini sıraladık! İşte mat ruj sevdalıları bir hayli sevindirecek olan pratik temizleme yöntemleri neymiş hadi gelin hep beraber bir göz atalım!

Temizleyicileriniz Krem Bazlı Olsun!

Kalıcılığı ile ünlenen mat ruju dudaktan temizlemek için ilk adım krem bazlı bir temizleyiciden geçiyor. Dudağınızdaki mat ruju yumuşatacak hem de dudağınızın yapısını bozmayacak olan krem bazlı temizleyiciler ile temizleyebilirsiniz.

Vazelin Yöntemi!

Vazelin bir çok alanda kullandığımız çok amaçlı bir ürün. Aynı zamanda mat ruju temizlemek için tercih edebileceğiniz bu vazelini dudaklarınıza dairesel hareketler ile masaj yaparak çıkarak rujunuzu çıkarabilirsiniz.

Doğal Yağlar İle Temizleyebilirsiniz!

Zor çıkan mat rujdna kurtulmak için hindistan cevizi yağı zeytin yağı gibi doğal yağlardan yardım alarak mat rujunuzu çıkarabilir aynı zamanda bu yöntem ile dudaklarınıza bakım yapabilirsiniz.

Diş fırçası

Evet her ne kadar kulağa tuhaf geliyor olsa da dudaklardan pek de kolay çıkmayan mat rujdan kurtulmak için dudaklarınızı diş fırçası ile fırçalayarak ruju çıkarabilir aynı zamanda dudaklarınızdaki ölü derilerden arınabilirsiniz. 

Ruju Sürmeden Önce Bu Yöntemi Uygulayın!

Mat ruju dudağınıza sürmeden önce dudak kremi sürerek dudaklarınızı nemlendirmiş olacaktır. Bu yöntem gün sonunda mat rujunuzu daha kolay çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

 

Kaynak: iceriksistemi.com

Bir cevap yazın