Aralık 8, 2023

Online Resim Yükleme Siteleri

Galeride bulunan resimleri depolama ya da barındırma anlamında kullanılabilen bir sitedir. Depolama işleminin yanı sıra aynı sosyal medya araçları gibi yükle paylaş olarak kullanılır. Sosyal medyaya nasıl fotoğraf yüklenip, paylaşılabiliyor ise internet sitelerinden de yükleme yapılıp paylaşılması aynı mantıktadır. Bir nevi aktarım sitesi olarak da bilinen bu sitelere her türlü cihazdan erişim sağlamak oldukça kolaydır. Siteye kayıt olunarak yükleme yapılması mecbur değildir. Fakat siteye üye olunup, kayıt işlemi yapılması yüklenen resimlerin ömrü ile ilgilidir. Resimler siteye kayıt olması dahilinde uzun süreler sitede durabilirken, kayıt olunmadan yapılan yüklemede belli bir süre bulunabilir. Sitelerde gerçekleştirilen kayıt olma işlemi tamamen şahsın kendisine ait olan bir tercihtir.

Resim Yükleme Siteleri Yalnızca Telefonlardan Mı Kullanılabilir?

Resim yükleme siteleri yalnızca telefondan kullanılmaz. İnternete bağlı olan bütün elektronik araçlardan yükleme yapılabilmesi ya da yüklenen resimlerin indirilebilmesi mümkündür. Sayfalarda bulunan ücretsiz resim yükle ya da resim yükle butonlarına tıklanarak yükleme her elektronik cihazdan yapılabilir. Fakat daha çok telefon galerilerinde oluşan fazla fotoğraflardan dolayı bu siteler en çok telefonlardan kullanılır. Kullanılan bu iste sayesinde depolama veya yedekleme işlemi ile resimler telefon galerisinden silinse dahi site içerisinden silinmez. Telefondan, tabletten ya da bilgisayardan siteye erişim sağlanabilir. Erişimin sağlanmasındaki en önemli unsur ise internete bağlılıktır. İnternet olduğu sürece her araç ya da cihazdan siteye erişim sağlanabilir.

Resim Yükleme Sitelerinde Gizlilik ve Güvenlik

Resim yükleme sitelerindeki en önemli konulardan ya da unsurlardan bir tanesi de gizlilik ve güvenlik konusudur. Sitelere yükleme yapılmış olan her resim 3.şahıs ile paylaşılmaz. Sitedeki her bir resim yalnızca sitede kalır ve dışarıdaki kimsenin erişim sağlaması mümkün değildir. Hesap oluşturulduğu takdirde ise oluşturulan bir şifre olacaktır. Bu şifrelerde kullanıcı tarafından kimse ile paylaşılmadığı sürece, sitede de paylaşım sağlanmaz. Üye olunurken de verilen bütün kişisel bilgi ve veriler sayfa tarafınca korunur ve başak hiçbir siteye ya da sayfaya paylaşım oluşmaz. Kişisel veri ve resimler de korunarak, yalnızca sitede kalır.

Bir cevap yazın