Aralık 7, 2023

Pdf İmzalama Özellikleri

Read this awesome post

PDF İmzalama Özellikleri

PDF imzalama kullanmak istiyorsanız bir PDF belgesi veya formuna imzanızı yazabilir ya da çizebilirsiniz. Ayrıca elle atılmış imzanızın resmini ekleyerek PDF imzalama tekniğini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Belgeye adınızı, şirketinizin adını, unvanınız veya tarih gibi metinler ekleyebilirsiniz. Eğer belgeyi kaybederseniz hem imza hem de metin PDF’nin bir parçası olur. Ayrıca bu şekilde kağıt tasarrufu yaparak dijital ortamda evrak alışverişi yapmanız kolaylaşır. Bu durum belgede sahtecilik riskini arttırabilir. Bu nedenle daha dikkatli olmanız gerekmektedir. PDF imzalama tekniği ıslak imza yerine geçmektedir. Bu nedenle kurumlar bu şekilde alternatiflere ihtiyaç duyabilir.

Ayrıca yasal bağlayıcı bir çözüm olması da kurumların başvurdukları yöntemlerden biri olmuştur. Pdf imzalama yöntemini dokümanlarınıza kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Bu sayede dokümanın kim tarafından ve ne zaman imzaladığını görmüş olursunuz. Ayrıca eklenen imza dokümanın bütünlüğünü de korumaktadır. Dokümanın onaylı ve imzalı olması departmanlar tarafından onaylanması ve saklanması konusunda pratik bir çözüm haline gelmiştir. Eğer imza olarak görüntü kullanmak istiyorsanız size verilen adımları takip edin. Beyaz ve boş bir kağıda siyah mürekkep kullanarak imzanızı atın. İmzanızın fotoğrafını çekin veya tarayınız. Eğer fotoğrafını çekecekseniz sayfanın ışık alması gerekir ayrıca gölgeli olmaması gerekir. Çektiğiniz fotoğrafı veya taramayı bilgisayarınıza aktarın. Acrobat/Reader ile imzanızı aktarabilirsiniz.

PDF İmzalama Özelliği Nedir

Bu uygulamayı kullanacaksanız eğer öncelikle imzalamak istediğiniz PDF belgesini açmanız gerekmektedir. Araç çubuğundan imzala simgesine tıklayınız. Alternatif olarak doldur ve İmzala’yı seçmeniz yeterli olacaktır. Doldur ve imzala aracı görüntülendikten sonra “doldurun ve imzalayın” seçeneğini tıklayın. Form alanları zaten otomatik olarak algılanır. İmza rengi genel olarak siyahtır bu nedenle imzalar için istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

İmzalarınızı herhangi bir yazı tipi, boyut veya görüntüleri ile özelleştirebilirsiniz. Belgenizin gönderildiği tarihten itibaren değiştirilmediğini garanti etmektedir. Tamamen zamandan ve kaynaktan tasarruf sağlamaktadır. Dijital imza mevzuatı ile uyumludur. Zaman damgası ve zaman duyarlı belge işlemlerini destekler. Ayrıca denetim izlerini de desteklemektedir. Eklenti veya ek yazılım gerekmez. Ölçeklenebilir çözüm ve masaüstü seçenekleri mevcuttur. Ücretsiz demo için https://www.izonay.com/demo-talebi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın