Aralık 7, 2023

Son Günlerde Yeni Bölümleri Yayımlanmış Olan “Cobra Kai” Serisi

Read this awesome post

Son Günlerde Yeni Bölümleri Yayımlanmış Olan “Cobra Kai” Serisi

Geçtiğimiz günlerde 4.sezonu yayımlanmış olan Cobra Kai dizisi, bir Netflix dizisidir. 2 Mayıs 2018 tarihinde ilk sezon ve ilk bölümü yayımlanmış olan bu dizi, izleyiciler tarafından Netflix platformunda %96 oranında beğeni toplamış olan bir dizidir. 4 sezon olan bu dizi toplamda 40 bölümden oluşmaktadır. Robert Mark Kamen’in orijinal olan The Karate Kid film serisinin devamı niteliğindedir. Asıl dili İngilizce olan bu dizinin Netflix platformunda dil çevirileri yapılmıştır. Dizi, Amerikan dövüş sanatları ve komedi türleri arasında yer almakta olan bir dizidir. Amerika menşeili olan yapımdır. Cobra Kai dizisinde toplam olarak 45 adet oyuncu ve karakter, 13 adet senarist, 8 adet yönetmen ve 2 adette yapımcı yer almaktadır. Dizide yer almakta olan başrol oyuncuları listesinde William Zabka oyuncusu Johnny Lawrence karakterine, Mary Mouser oyuncusu Samantha LaRusso karakterine ve son olarak da Xolo Maridueña da Miguel Diaz karakterine can vermişlerdir.

Cobra Kai Dizisinin Anlatmak İstedikleri ve Konusu Nedir

Cobra Kai serisinin konusu ve anlatmak istedikleri oldukça farklıdır. Cobra Kai dizisinde 1984 senesinde gerçekleşmiş olan “All Valley Karate Turnuvası”’nda bazı olaylar yaşanmasının üzerinden 30 yıl sonrası anlatılıyor. Bu olayları yaşamış olan 2 dövüşçü de seneler içerisinde büyümüş, olgunlaşmış ve farklı birtakım hayatlar sürmüşlerdir. Bazı zor zamanlardan geçmiş olan Johnny Lawrence karakteri, geçmişte yaşanan günlerine geri dönebilme adına dövüş okulu olan Cobra Kai’yi yenileyerek tekrardan açar. Açmış olduğu bu okulda ise yeni öğrencilerine eğitim vermeye başlar. Johnny Lawrence ve Daniel LaRusso karakterleri arasındaki mücadele ve rekabet ise tekrardan kızışmaya başlar. Ancak aradan belirli bir zaman geçmesi üzerine Cobra Kai’ın başına Johnny Lawrence karakterini eğitmiş olan Cobra Kai’ın kurucusu geçer. Johnny Lawrence ve Daniel LaRusso karakterleri ise birlik olup Cobra Kai okuluna rakip olmaya başlarlar.

Cobra Kai Dizisine Yalnızca Netflix Üzerinden Mi Erişim Sağlanabilir

Yalnızca Netflix platformunda yer almakta olan Cobra Kai, başka bir platform üzerinde yer almamaktadır. Fakat Netflix’in alternatifi olan bazı internet sayfalarında dizi ve dizinin tüm bölümleri yer alıyor. Bu sayfalara ulaşma için ise internet üzerinden netflix izle ya da netflix ücretsiz izle gibi arama etiketleri ile arama yapmak gerekiyor. Ulaşılan bu sayfalar ya da Netflix platformu üzerinden diziye erişim sağlanması oldukça mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın