Aralık 7, 2023

Tam Vücut Emniyet Kemerleri

Read this awesome post

Tam Vücut Emniyet Kemerleri

Tam vücut emniyet kemeri nedir sorusuna, iş sağlığı ve güvenliği konusu kapsamında cevap verilir. Yüksekte çalışma ve herhangi bir düşme durumunda hayati tehlikesi bulunanlar, tam vücut tipi emniyet kemeri kullanırlar. Çünkü tam vücut kemerler, omuz bacak ve göğüs bölgesi olmak üzere bütün vücudu koruma altına alacak şekilde geliştirilmiştir. Önemli olan, kişinin ağırlığıyla göre onu tamamen kontrol edebilecek model seçimi yapmaktır. 3 metreden yüksek olan her çalışma alanında tam vücut emniyet kemeri kullanımı zorunludur. Sentetik lif ve elyaf kullanılarak imal edilen kemerler, düşme anında düşen kişiyi askıda tutarak yaralanmaları önler. Farklı toplu koruma önlemlerinin gerektiği gibi alındığı alanlarda bile, tam vücut emniyet kemeri kullanılması yasal gerekliliktir.

Tam Vücut Emniyet Kemeri İle Hayatınızı Güvence Altına Alın

Tam vücut emniyet kemeri, iş sağlığı ve güvenliği sağlanırken önemli ihtiyaçlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksekte çalışmak, iş güvenliği açısından tehlike oluşturan durumlardan biridir. Büyük risklerle çalışılan yüksek alanlarda gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması büyük önem taşır. İşin içeriğine göre gerekli teçhizatla güvenli bir çalışma alanı oluşturulur. Korumalı teçhizatlardan biri olan tam vücut emniyet kemeri ile çarpma ve düşme riskine karşı etkili koruma sağlanmış olur. Vücudu çok sıkı şekilde tutarak düşme riskinin önlenmesi için fazlasıyla sağlam yapıda üretilen tam vücut emniyet kemeri, birçok alanda kullanılarak çalışanların düşme korkusu yaşamadan işine odaklanarak yüksek motivasyonlu şekilde çalışmasını sağlar.

Tam Vücut Emniyet Kemeri Özellikleri

Tam vücut emniyet kemeri işlevi dolayısıyla kaliteli yapıda geliştirilen yüksek koruyucu özellikli bir ekipman olup, belirli bir yüksekliğin üzerinde çalışma gerektirecek her alanda kullanılabilir. Yapılacak işe uygun standartlarda ve kullanacak kişinin beden ölçülerine uygun model seçildiğinde, yüksekte çalışmalar verimli şekilde yapılabilmektedir. Tam vücut emniyet kemeri seçimi yapılmadan önce elle ve gözle etiketleri, dikişleri kontrol edilmelidir. Yüksekte çalışma konusunda ihtiyacınız olan tam vücut emniyet kemerini CE onaylı olarak bizden temin edebilirsiniz. Bel, bacak ve omuz bölgesinde tokalar ulunan standart ölçülerdeki kemerlerimiz, bedene göre ayarlama yapılabilir özelliktedir. Tam vücut emniyet kemeri standartları göz önünde bulundurularak EN 361 standardına uygun şekilde imalatını yaptığımız tam vücut emniyet kemerleri, kullanıcılara bel desteği sağlayarak terlemeyi önler. Gayet rahat kullanılabilecek sistemle yüksek alanda daha güvenli çalışmak ve iş güvenliği gereklerini yerine getirmek için, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın