Aralık 7, 2023

Wimbledon’da Serena Williams Şoku! Çok Erken Veda Etti…

Read this awesome post

Wimbledon’da Serena Williams şoku! Çok erken veda etti…

Wimbledon Tenis Turnuvası’nı daha önce düzenlenen turnuvaların içerisinde toplamda 7 kez galibiyet sağlayan Serena Williams, dünya sıralamasında 115. sırada yer alan Harmony Tan’a maç sonunda 2-1 yenilerek turnuvaya ilk turda veda etmiş oldu.

Canlı bahis siteleri içerisinde de yerini korumakta olan bu konuda Wimbledon Tenis Turnuvası’nın ilk turunda Fransız Harmony Tan ile karşılaşmış olan Serena Williams büyük bir şok yaşattı… Bir yıl aradan sonra ilk kez tekler karşılaşmasına çıkmış olan Williams, karşısındaki rakibine 2-1 yenilerek daha önce 7 kez kazanmış olduğu turnuvaya ilk turdan veda etmiş oldu. İngiltere’nin başkenti olan Londra’da düzenlenmekte olan sezonun üçüncü grand slam turnuvası içerisinde yapılmış olan mücadele toplamda 3 saat 11 dakika sürdü. Maç puanının çevirmiş olduğu final setini ise “tie break”e taşıyan Harmony Tan (7-5, 1-6, 7-6) setleri ile kazandı. Tan böylece ilk ana tablo deneyimini de yaşadığı Wimbledon’da 2. tura çıkmış oldu.

2021 SENESİNDE DE BACAĞINDAN SAKATLANMIŞTI

Wimbledon’ı son olarak 2016 yılı içerisinde toplamda 7 kez kazanmış olan 40 yaşındaki Williams, sol bacağından sakatlanarak bulunduğu sahayı terk etmek zorunda kalmış olduğu 2021 sezonundan 1 yıl sonra yine erkenden veda etmek zorunda kaldı.

Kadınlar arasında 2021 finalisti olan Karolina Pliskova (6 numaralı seribaşı) ile Tereza Martincova ve 2017 şampiyonasını kazanan Garbine Muguruza (9) ile Greet Minnen arasındaki düzenlenen maçlar, programın yetişmemesi sebebi ile yarıda kaldı.

Bir cevap yazın